هشدار برای اعدام قریب الوقوع سه زن در زندان اوین

10 اسفند 1386

گزارشهای رسیده از زندانها حاکی است موجی جدیدی از اعدام زنان که از چندین سال پیش در زندان بسر می برند در روزهای آینده به اجرا در خواهد آمد.

بنابه گزارشات رسیده از بند 3 زنان زندان اوین، یک زندانی بنام شهبانو ندام حدودا 50 ساله به اتهام قتل همسر خود 11 سال پیش دستگیر و روانه زندان گردید. بنا به گفته این زن زندانی، او مرتکب قتل نشده است. همسر وی موجی بوده و از ناراحتی روحی رنج می برده و 2 بار اقدام به خودکشی کرده بود. ولی بار سوم که اقدام به خودکشی بصورت حلق آویز می کند، جان خود را از دست می دهد.

مامورین ابتدا قصد داشتند که فرزند شهبانو ندام را به عنوان قاتل دستگیر کنند ولی او برای نجات جان فرزندش ناچارا اعتراف به قتل کرده است.

اکنون پس از 11 سال حبس به این زن نگون بخت اطلاع داده اند که حکم اعدام او صبحگاه روز چهارشنبه 15 اسفند 1386 به اجرا در خواهد آمد.

شهبانو ندام از سازمان ملل و کمیساریای حقوق بشر و تمامی سازمانهای حقوق بشری برای نجات جانش و جرمی که هیچگاه مرتکب آن نشده و ناچار به اعتراف شده است استمداد می طلبد.

همچنین یک زن زندانی دیگر بنام طیبه حجتی که در بند 3 زنان زندان اوین به جرم قتل حدود 8 سال است در حبس بسر می برد و حکم او مدتهاست به اجرای احکام برای اجرا داده شده، در معرض خطر اعدام قریب الوقوع قرار دارد.

گفته می شود هم زمان با شهبانو ندام، قرار است دو زن دیگر که یکی از آنها اکرم مهدوی است نیز اعدام شود. وی که با شراکت مردی دیگر شوهرش را که چهل سال از وی بزرگتر بوده به قتل رسانده در حالی اعدام می شود که مرد شریک جرمش با پرداخت 60 میلیون به عنوان دیه آزاد می شود.

مطالب مرتبط

+ نظری برای این مطلب وجود ندارد.

افزودن