سه شعر از کتاب «و زیرِ پوستِ من پُر از جریان‌های خالی‌ست» اثر سپیده جُدیری

۱ min read

7 اردیبهشت 1394

مدرسه فمینیستی: سه شعر از کتاب «و زیرِ پوستِ من پُر از جریان‌های خالی‌ست» سروده سپیده جُدیری را در زیر می خوانید:

۱

◀️  چقدر.

این کتاب برای مخاطب داخل ایران رایگان است و کافی‌ست به ناشر کتاب در این آدرس:

[email protected]

از اکانت «جی‌میل» خود ایمیلی بفرستید و بنویسید ساکن ایران هستید و این کتاب را می‌خواهید.

و برای مخاطب خارج از ایران، به تمام شیوه‌های مندرج در آدرس زیر قابل تهیه است:

http://www.hands.media/books/?book=…

اشاره: سپیده جدیری، شاعر، مترجم، بنیانگذار جایزه‌ی شعر زنان ایران (خورشید) در ایران و عضو هیأت داوران جایزه‌ی شعر بنیاد ژاله‌ی اصفهانی‌ (در لندن) است. از جدیری تاکنون نُه کتاب منتشر شده است که شش کتاب از این میان در ایران اجازه‌ی چاپ یافته و سه کتاب، شامل گزیده‌ی آثار او، ترجمه‌ی رمان مصور «آبی گرم‌ترین رنگ است» اثر جولی مارو و کتاب حاضر که آخرین مجموعه از اشعار او را در برمی‌گیرد، در خارج از کشور به چاپ رسیده است.

او دو سال به دعوت انجمن جهانی قلم در ایتالیا اقامت داشت و هم‌اکنون در پراگ زندگی می‌کند.

از فعالیت‌های اخیر جدیری می‌توان به شعرخوانی و سخنرانی پیرامون “شعر ایستادگی ایران بعد از 88” در دانشکده‌ی سواس دانشگاه لندن (سپتامبر 2014) و همچنین برگزاری دو “ضدّ کارگاه شعر” در ونکوور کانادا (سپتامبر و اکتبر 2014) اشاره کرد.

او شانزدهم ماه مِه امسال به نمایندگی از شعر ایران در «جشنواره‌ی بین‌المللی ادبی دوبلین» در ایرلند شعرخوانی و حول موضوع آزادی بیان در ادبیات سخنرانی خواهد داشت و سپتامبر امسال به عنوان تنها مهمان ایرانیِ همایش «فوروم 2000» در پراگ، درباره‌ی رابطه‌ی آموزش و دموکراسی سخن خواهد گفت.

شعر بلند «چاک» از مجموعه شعر «و غیره» (چاپ انتشارات بوتیمار – 1393) اثر سپیده جدیری، که سه ماه قبل به خاطر انتقادهای شدیدِ رسانه‌های وابسته به جناح راستِ افراطی در ایران لغو مجوز شد، اخیرا برنده‌ی جایزه‌ی 2000 یورویی بهترین شعر در اسپانیا شده است.

مطالب مرتبط

+ There are no comments

Add yours